Baner
Baner

Triatloncu Lukiću zlato na Balkanskom prvenstvu

Izvor: Radio Pančevo, 19.7.2015.

Takmičar Triatlon kluba „Tamiš” Marijan Lukić osvojio je zlatnu medalju juče na Balkanskom prvenstvu u Zagrebu. On je trijumfovao u starosnoj kategoriji od 40 do 44 godine, u vremenu od 1 sat, pet minuta i 22 sekunde, a distancu koju je prešao čini 750 metara plivanja, 20 kilometara vožnje bicikla i pet kilometara trčanja. Pored Lukića, u Zabrebu je nastupilo još šest takmičara iz Pančeva. Vida Medić je u elitnoj trci bila peta, dok je Danilo Jovanović zauzeo 13. poziciju u konkurenciji juniora. Anja Davidović bila je 16. u konkurenciji takmičarki od 12 do 15 godina. U istom uzrastu, ali u konkurenciji dečaka, Dušan Stojadinović je bio 18, dok je Vanja Isevski stigao 24. na cilj. Naredno veliko takmičenje koje očekuje triatlonce „Tamiša”, biće Državno prvenstvo u olimpijskom triatlonu 9. avgusta, na Vlasinskom jezeru.