Dve medalje pančevačkim džudistima na seniorskom Evropskom kupu u Beogradu

PANČEVO, 11. jun 2018. (TV Pančevo) – Džudisti iz Pančeva zaslužili su dve medalje na seniorskom Evropskom kupu. Boško Borenović osvojio je zlatno odličje u kategoriji do 90 kg, a Andrea Stojadinov bronzano u kategoriji do 48 kilograma.

Pančevačke džudoke osvojile su dva odličja na Evropskom kupu za seniore održanom u Beogradu. Zlato je u prepunom SC “Šumice” zaslužio Boško Borenović, pančevački reprezentativac a član DŽL Žandarmerija maestralnim trijumfom protiv Čeha Jiržija Petroa u kategoriji do 90 kg. Juniorka beogradske Crvene zvezde, Andrea Stojadinov blistala je među iskusnim džudokama i zaslužila bronzu u kategoriji do 48 kilograma.

Prvu medalju za Srbiju na 11. Evropskom kupu osvojila je reprezentativka iz Pančeva.

Jedanaesti Evropski kup za seniore u beogradskom SC „Šumice“ prošao je u znaku srpskih reprezentativaca koji su osvojili čak 14 medalja među oko 300 takmičara iz 34 zemlje sa 3 kontinenta.