"Tamiš" slavio u prvom kolu

PANČEVO, 7. oktobar 2018. (TV Pančevo) – Košarkaši „Tamiša“ pobedili su na domaćem terenu „Metalac“ iz Valjeva sa 84:75 u 1. kolu Košarkaške lige Srbije. Otpor gostiju Pančevci su slomili u trećoj deonici koju su poedili rezultatom 25:10.

Košarkaši „Tamiša“ uspeli su da ostvare pobedu na valjevskim „Metalcem“ u prvom kolu nove sezone Košarkaške lige Srbije. Iako su izabranici Bojana Jovičića loše ušli u meč i na poluvremenu gubili devet poena razlike, u nastavku su uspeli da nadoknade zaostatak i dođu do trijumfa. Presudna je bila treća četvrtina koju je domaći tim pobedio 25:10. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Smiljanić, koji je ubacio 18 poena, a pratio ga je Ilkić sa 13, Tornjanski i Jeković sa 11. U ekipi „Metalca“ istakao se Kaplanović, koji je za 20 minuta na terenu postigao 15 poena, uz 14 koje su ubacili Dojl i Nerandžić. Nakon 40 minuta igre rezultat je bio 84:75.

U sledećem kolu „Tamiš“ gostuje ekipi OKK „Beograd“. Taj meč se igra u subotu 13. oktobra.