Baner

Državni prvaci u akvatlonu Vida Medić i Milan Tomin

Izvor: Radio Pančevo, 29.6.2015.

Peti pančevački akvatlon održan je juče na Keju Radoja Dakića, u organizaciji Triatlon kluba „Tamiš”.

Državni prvak u akvatlonu postao je Milan Tomin iz novosadskog kluba „Triogi rejsing tim”, koji je distancu od jednog kilometra plivanja i pet kilometra trčanja prešao za 28 minuta i 45 sekundi. Bojan Kovačevć, takođe iz Novog Sada, ali iz kluba „Dinamik”, stigao je drugi na cilj, dok je trećeplasirani Bogdan Tomin iz „Triogi rejsing tima”.

U ženskoj konkurenciji, zlatnu medalju osvojila je takmičarka Triatlon kluba „Tamiš” Vida Medić, koja je trku završila u vremenu 33 minuta i 19 sekundi. Slavica Božić iz Valjeva osvojila je srebrnu medalju, dok se bronzom okitila Aneta Arfi iz Bora.

U konkurenciji veterana, zlatnu medalju osvojio je Marijan Lukić. On je trku završio za 34 minuta i 23 sekunde.